Skip to main content

Kúpa tlačiarní - rady pred kúpou

Pre potreby domácej tlače by som rád doporučil nejakú atramentovú tlačiareň, avšak nakoľko je spotrebný "matroš" atramentových tlačiarní (atramentové kazety) veľmi zlý z dôvodu vysokej ceny a malého objemu kazety (napr.: spotr. materiál pre atr. tlačiarne HP je 300 a 301 a sú to kazety s objemom pre reálne vytlačenie cca do 100 č.b. strán a už po 1. naplnení sú nespoľahlivé) atramentové tlačiarne neodporúčam.Ak kupujete atramentové zariadenie vedzte že:
1: zariadenie, ktoré má pre každú farbu samostatnú kazetku - teda min. 4 kazety má tlačovú hlavu (to ona je hlavný komponent tlače) napevno v tlačiarni a po jej znefunkčnení (napr. častým zaschnutím) môžte tlačiareň zošrotovať.
2: zariadenie, ktoré má jednu čiernu kazetu a jednu kazetu trojfarebnú (teda dve kazety)aj po zaschnutí atramentu fungujú po zakúpení a výmene za novú tlačovú kazetu.

Vlastne - kúpu atramentoveho maltifukčneho zariadenia NEODPORUČAM

Laserové tlačiarne

Za účelom kvalitnej čiernej tlače odporúčam kúpu laserových tlačiarní výrobcov HP, Canon.

Pre farebnú tlač sú dnes farebné laserovky pre domácnosť v cenách cca 140 - 300 Eur. Treba sa však vedieť ovládať pri farebnej tlači, aby sa farebný toner nemíňal príliš rýchlo (hlavne pri deťoch:-) Nespornou výhodou je že ak tlačíte raz ročne v laserovke nemá čo zaschnúť ako pri atramentových tlačiarňach.

Teda záverečná rada

Pre kvalitnú a lacnú tlač kúpte laserovku prípadne sa príďte poradiť pred kúpou do Centra tlače :-)

Ponuka laserových tlačiarní

Laserové tlačiarne

  • Canon i-SENSYS MF3010 Laserová č.b. multifunkčna